Connect with Us

Veshi për herë të parë fanellën kuqezi, Nexhipi i emocionon të gjithë me fjalët e tij

Kombëtare

Veshi për herë të parë fanellën kuqezi, Nexhipi i emocionon të gjithë me fjalët e tij

Publikuar

-

Nderim Nexhipi ishte një nga futbollistët që veshi fanellën e Shqipërisë në ndeshjen miqësore kundër legjendave të Italisë. Në të shkuarën ai ka luajtur me Maqedoninë dhe në një intervistë për “VipSport.al”, ka pranuar se të vishte fanellën kuqezi ishte një emocion më vete. Nexhipi u ndal edhe te vizita në zonat e prekura nga tërmeti, duke u shprehur se ndiheshin mirë kur shihnin të paktën një buzëqeshje në fytyrën e të prekurve.

Si ishte për Nexhipin rikthimi në fushën e blertë?
Rikthimi ishte një kënaqësi e veçantë në atë stadium që të bën të ndihesh sikur je duke luajtur në një vend tjetër të Europës. Ishte një organizim shumë i bukur dhe kur dihet kauza e këtij organizimi atëherë më bën edhe më tepër krenar që isha pjesë e kësaj ndeshjeje. Më kishte marrë malli të rikthehesha në fushë.

Si ishte të vishje fanellën e Kombëtares duke marrë parasysh faktin që ke luajtur me Maqedoninë?
E thashë edhe pak më parë se ishte një ndjenjë e veçantë pasi të paktën një herë e vesha fanellën kuqezi. Ishte një moment që nuk përshkruhet, të jesh në mesin e gjithë lojtarëve të cilët u bashkuan të ndihmojnë familjet e prekura nga tërmeti. Ishte një organizim shumë i mirë ku morën pjesë edhe 3 ekipe të tjera. Prandaj them se futbolli është gjëja më e bukur sepse bashkon njerëzit në çdo moment.

Çfarë kishte të veçantë kjo ndeshje në krahasim me futbollin që ke luajtur deri sot?
Kjo ndeshje ishte e veçantë sepse dihej kauza e saj. Ishte arsyeja që të mblidhnim sa më shumë tifozë në stadium dhe të kontribuohej edhe më shumë për njerëzit dhe familjet e goditura nga tërmeti. Dje vizituam edhe familjet në Bubq e Thumanë dhe kur e sheh më nga afër se çfarë ka ndodhur… . Të bën mirë kur sheh të paktën një buzëqeshje në fytyrën e tyre dhe ndihemi më ndryshe. E përshëndes këtë organizim të Sindikatës sepse u bë diçka që nuk e kishim parë më herët.

Nga “Qemal Stafa” ku ke shënuar shpesh, luan në “Air Albania”. Çfarë ndjesie ishte të luaje në një stadium të tillë?
Pas shumë kohësh në “Qemal Stafa”, kthehem në “Air Albania”, por kjo ishte diçka komplet tjetër. Ishte stadium fantastik dhe dje doja që ajo ndeshje të mos përfundonte asnjëherë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: