Connect with Us

Video: Milani rikthehet te fitorja, Ibrahimovic është gjigant

Seria A

Video: Milani rikthehet te fitorja, Ibrahimovic është gjigant

Publikuar

-

Milani ka fituar 0-2 ndaj Cagliarit në transfertë, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Serisë A. Në këtë takim debutoi nga minuta e parë Zlatan Ibrahimovic. Suedezi nuk zhgënjeu prtishmëritë ndaj tij, pasi tregoi një nivel të lart loje dhe shënoi njërin nga golat.

Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura. Kuqezinjtë gjetën golin e parë me Rafael Leao në minutën e 46′, ndërsa në minutën e 64′ Ibrahimovic mposhti patriotin e tij, Olsen, dhe dyfishoi rezultatin.

Pas kësaj fitoreje, Milani gjendet në vendin e 8-të me 25 pikë, ndërsa Cagliari në vendin e gjashtë me 29 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: