Connect with Us

Video: Shoku i Hysaj bën gafën e vitit/ Strakosha dhe Lazio e tij nuk dinë të ndalen

Seria A

Video: Shoku i Hysaj bën gafën e vitit/ Strakosha dhe Lazio e tij nuk dinë të ndalen

Publikuar

-

Lazio ka fituar 1-0 në “Olimpico” ndaj Napolit në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të Serisë A. Kjo ishte fitorja e 10-të rresht për bardhekaltrit në kampionat. Në fushë ishin edhe dy yjet e kombëtares tonë, Strakosha titullar i padiskutueshëm te Lazio dhe Hysaj te Napoli, i cili luajti për 90 minuta.

Goli i vetëm i takimit u shënua në minutën e 82′ nga i zakonshmi Immobile. Bomberi italian përfitoi nga një gafë e turpshme e portierit të Napolit, Davide Ospina, dhe dërgoi topin në rrjetë.

Pas kësaj fitoreje, Lazio ruan vendin e tretë me 42 pikë, ndërsa Napolo në vendin e 10-të me 24 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Marash Kumbulla gjithnjë e më pranë Interit

Publikuar

-

Nga

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla, është dëshira kryesore e Inter. Merkatoja e verës pritet ta gjejë Interin si një skuadër shumë aktive, e cila synon përforcimin në disa reparte. Sipas raportimeve nga Italia, Verona mund të humbe një tjetër yll të skuadrës, pikërisht si pasojë e dëshirave të Interit. ‘Goal Italia’ shkruan se Inter ka si […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Bomba” e francezëve: Koronavirusin e solli Juventusi

Publikuar

-

Nga

Është “faji” i Juventusit nëse koronavirusi mbërriti në Francë në zonën e Lyon. Është ajo që pretendon një përgjegjës i sindikatës së mjekëve francezë, sipas të cilit sfida e Champions League mes skuadrave të Sarri e Garcia është ndeshja zero e epidemisë për shkak të tifozëve të shumtë italianë që udhëtuan për të ndjekur skuadrën […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Titulli këtë sezon në Serinë A t’i jepet Atalantës, nis peticioni

Publikuar

-

Nga

Teksa në Itali vazhdojnë debatet për rinisjen e kampionatit, një qytetar ka nisur një fushatë për të firmosur peticionin që titulli kampion i këtij sezoni t’i jepet Atalantës, pasi qyteti i Bergamos është goditur më rëndë nga koronavirusi. Në faqen “Change.org” , një qytetar ka kërkuar që të grumbullohet firmat e mjaftueshme për t’i kërkuar […]

LEXO TE PLOTE