Connect with Us

Xhaka titullar, Arsenali nuk shkon më shumë se barazimi

Premier Liga

Xhaka titullar, Arsenali nuk shkon më shumë se barazimi

Publikuar

-

Arsenali ka barazuar 1-1 në transfertë ndaj Crystal palace, ndeshje e vlefshme për javën e 22-të të Premier League. “Topçinjtë” shënuan të parët në minutën e 22′ me të zakonshmin Aubameyang. Me rezultatin 0-1 u mbyll pjesa e parë.

vendasit barazuan shifrat në minutën e 54′ me Ayeë pas gafës së mbrojtësve miq. Në minutën e 67′, Arsenali mbeti me 10 lojtarë, pas daljes direkt me karton të kuq të Aubameyang. Sulmuesi gabonez bëri një ndërhyrje brutale ndaj kundërshtarit dhe kartoni ishte mëse i merituar. Granit Xhaka luajti për 90 minuta këtë takim, ku duket se ka fituar plotësisht besimin e trajnerit Arteta.

Pas kësaj ndeshjeje, Crystal Palace mban vendin e 9-të, Arsenali vendin e 10-të. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE