Connect with Us

Bomberi gjerman refuzoi Liverpoolin, arsyeja do t’u habisë

BundesLiga

Bomberi gjerman refuzoi Liverpoolin, arsyeja do t’u habisë

Publikuar

-

Shumë futbollistë ëndërrojnë të luajnë për Liverpoolin sot, por ka edhe nga ata që e hedhin poshtë këtë mundësi.

“‘Dailystar” shkruan se Timo Werner, sulmuesi i Leipzig, ka refuzuar mundësinë për t’iu bashkuar Liverpoolit. Klubi anglez e ka ndjekur gjermanin për një kohë të gjatë, por në fund ai vendosi të refuzonte transferimin te kampionët e Europës dhe të qëndronte te Leipzig.

Arsyeja? Sepse nuk dëshironte të rrinte në stol, duke ditur që Liverpooli ka një treshe të frikshme sulmuese si Salah-Mane-Firmino, të cilët duket se janë të pa konkurrueshëm. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: