Connect with Us

E BUJSHME/ Skënderbeu godet në merkato, talenti shkodran i bashkohet korçarëve

Sport

E BUJSHME/ Skënderbeu godet në merkato, talenti shkodran i bashkohet korçarëve

Publikuar

-

Belajdi Pusi është goditja e radhës së Skënderbeut në merkato. Talenti 19-vjeçar shkodra i është bashkuar sot skuadrës së Ilir Dajës, pasi prishi marrëveshjen e bashkëpunimit me Vllazninë.

Sipas “Panorama Sport”, shkodrani ka rënë dakord me klubin korçar dhe pritet të firmosë në orët në vijim.

Ai shihet si zëvendësuesi i Oto Xhon, që u largua te Prishtina. Pritet që Pusi të aktivizohet sot edhe në miqësoren Skënderbeu-Luftëtari që po luhet aktualisht në Durrës. /CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE