Connect with Us

E tmerrshme/ Video: Ylli italian “këput” gjurin, shpërthen në lot

Seria A

E tmerrshme/ Video: Ylli italian “këput” gjurin, shpërthen në lot

Publikuar

-

Juventusi po fiton 0-2 në “Olimpico” ndaj Romës për javën e 19-të të Serisë A. Përveç rezultatit, Roma ka marrë një tjetër goditje të rëndë.

Nicolo Zaniolo ka marrë një dëmtim të rëndë në gju, pas një përplasje me De Ligt dhe Rabiot, gjatë një aksioni personal. Ylli i verdhekuqve bie në tokë dhe ka ndjerë dhimbje të mëdha të gjurit.

Nga video duket qartë se Zaniolo këputet dhe bie direkt në tokë, pasi gjuri nuk e mban më. Ai ka dalë më barelë nga fusha e lojës, duke shpërthyer në lot.

Nga pamjet e para bëhet fjalë për një dëmtim tejet të rëndë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Coronavirusi tremb UEFA-n/ Mbledhje urgjente për ndeshjen e Interit

Publikuar

-

Coronavirus pa pushtuar Italinë dhe situata në shtetin fqinj paraqitet shumë alarmante. Zona e Lombardisë është edhe rajoni më i prekur, me mbi 89 të prekur nga ky virus i tmerrshëm. 4 ndeshje të Serie A janë shtyrë ditën e sotme, përfshirë edhe Inter-Sampdoria. Pavarësisht se futbolli kalon në plan të dytë në këto momente, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Do e kishte zili edhe Ronaldo, Hysaj realizon supergol me gjysëm roveshatë

Publikuar

-

Nga

Napoli ka nisur të përgatisë ndeshjen e parë kundër Barcelonës që do të zhvillohet në mesjavë. Por në stërvitjen e napoletanëve nuk ka munguar as magjia e ardhur nga këmbët e Elseid Hysajt. Menaxheri i shkodranit është shprehur se Gattuso i ka rikthyer edhe njëherë besimin mbrojtësit, që është rikthyer në nivelet e epokës së […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

Publikuar

-

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones pas ndeshjes Fiorentina-Milan në Firence, ku sulmuesi i bë pjesë e episodit të penalltisë së fituar ndaj Romagnolit. Episod që vendosi ndeshjen pasi nuk ishte 11-të metërsh por më […]

LEXO TE PLOTE