Connect with Us

Firmosi në Suedi, Jasir Asanit i del një problem i papritur

Sport

Firmosi në Suedi, Jasir Asanit i del një problem i papritur

Publikuar

-

Jasir Asani është largimi i vetëm nga radhët e Partizanit deri në këtë moment në merkaton e dimrit. 24-vjeçari është huazuar tek AIK Stokholm deri në qershor me të drejtë blerjeje nga klubi suedez. Asani është prezantuar tek AIK-u, madje ka qenë edhe pjesë e shfaqjes zyrtare para tifozëve e cila bëhet në fillim të çdo sezoni nga klubi.

Por, skuadra suedeze po mundohet që të mos e ekspozojë shumë ish-sulmuesin e Partizanit, pasi ai akoma nuk është pajisur me lejen e punës në shtetin skandinav. Këtë gjë e ka pohuar vetë menaxheri sportiv i AIK-ut, Bjorn Uestrom, në ditën e prezantimit të skuadrës së edicionit të ri. Kështu që, Asani është ish-sulmuesi mjaftuar atë ditë vetëm me prezantimin para tifozëve duke mos u ekspozuar në stërvitjen në stadium.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE