Connect with Us

Fitore e thellë e Man. City-t, turpëron keq kundërshtarin

Premier Liga

Fitore e thellë e Man. City-t, turpëron keq kundërshtarin

Publikuar

-

Man. City ka fituar në transfertë 1-6 ndaj Aston Villa-s, në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Premier League.

Djemtë e Guardiolës ishin sot në super formë, duke shënuar 4 gola vetëm në pjesën e parë, Mahrez 18′, 24′, Aguero 28′, Gabriel Jesus 45+1′.

Në pjesën e dytë, “Qytëtarët” hënuan edhe dy herë të tjera sëish me Agueron 57′ dhe 81′. Vendasit shënuan golin e vetëm në minutat shtesë me Anëar El Ghazi, nga pika e bardhë e penalltisë.

Pas kësaj jave, Man. City ngjitet në vendin e dytë me 47 pikë, 14 më pak se Liverpooli, ndërsa Aston Villa renditet në vendin e 18-të me 21 pikë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Dënimi i Man. Cityt, Mourinho ka një kërkesë/ Dua titullin kampion të vitit 2018

Publikuar

-

Anglia është goditur nga një dënim i Manchester Cityt ditët e fundit dhe të gjithë trajnerët kanë komentuar në lidhje me këtë gjë. As Jose Mourinho, nuk mund të mungonte, por reagimi i tij, ka pasur një batutë që ka marrë shumë vëmendje në media. Skuadra e Pep Guardiola e përfundoi atë sezon me një […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Publikuar

-

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit të ndeshjes, me Son që ishte heroi i “Gjelave”. Pjesa e parë nisi me protagonist Toby Alderëeireld. Mbrojtësi belg fillimisht shënoi një autogol në minutën e 9-të, ndërsa në […]

LEXO TE PLOTE