Connect with Us

Flamurtari hidhet fuqishëm në merkato, ish-sulmuesi i Laçit bashkohet me vlonjatët

Sport

Flamurtari hidhet fuqishëm në merkato, ish-sulmuesi i Laçit bashkohet me vlonjatët

Publikuar

-

Pavarësisht krizës financiare. Flamurtari duket se ka hedhur pas krahëve largimet në masë të lojtarëve dhe tanimë ka filluar të mendojë për merkaton në hyrje.

Ulja e Marcelo Troisit në stolin e vlonjatëve dhe njohja e tij me futbollistë të ndryshëm, ka bërë që grupi në Vlorë të jetë duke u kompletuar.

Kuqezinjtë janë duke vijuar punën për të mbajtur gjallë shpresat e mbijetesës, teksa pas 17 javëve në Superligë, ndodhen në vendin e fundit me gjashtë pikë.

Stafi është duke punuar që të mbushë “gropat” e krijuara, teksa së fundmi mësohet se me ekipin është bashkuar edhe sulmuesi Flosard Malçi, që më herët ka luajtur me Laçin. Kariera e tij ka vijuar në Greqi, për t’u rikthyer tanimë në futbollin shqiptar. Malçi nuk është i vetmi i afruar, pasi me skuadrën është bashkuar edhe një sulmues brazilian./ CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: