Connect with Us

Ideja e frikshme e Milanit/ Shet yllin e saj dhe hedh sytë te sulmuesi i Interit

Seria A

Ideja e frikshme e Milanit/ Shet yllin e saj dhe hedh sytë te sulmuesi i Interit

Publikuar

-

Milani mund të shesë sulmuesin Krzysztof Piatek këtë muaj, në mënyrë që të sigurojë fonde për një transferim të anësorit të Interit, Matteo Politano.

Kuqezinjtë pritet të jenë të ngarkuar në këtë merkato të janarit, pas një gjysme të parë të vështirë të sezonit. Zlatan Ibrahimovic tashmë ka nënshkruar, plus blerjet e Simon Kjaer dhe Asmir Begovic do të konfirmohen së shpejti.

Një lojtar që përballet me një të ardhme të pasigurt në klub, është Piatek. Sulmuesi polak u la në pankinë për fitoren 0-2 të së shtunës ndaj Cagliarit, me Zlatan Ibrahimovic dhe Rafael Leao që shënuan.

Sipas Sky Italia, ​​Milani do të lejojë Piatek të largohet këtë muaj për ofertën e duhur, për sa kohë që Ibra vazhdon të garantojë vazhdimësi. Nëse ai do të largohej, atëherë Paolo Maldini dhe Zvonomir Boban do të përqendroheshin në nënshkrimin e Matteo Politano, një sulmues i i cili mund të luajë në të dy krahëte sulmit dhe që kërkon largimin nga Interi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: