Connect with Us

Juventusi bën ligjin në Romë dhe i merr vendin e parë Interit

Seria A

Juventusi bën ligjin në Romë dhe i merr vendin e parë Interit

Publikuar

-

Juventus ka fituar një ndeshje shumë të vështirë përballë Romës, me rezultatin 1-2. “Zonja e Vjetër” zgjidhi gjithçka në 10 minutat e para, duke shënuar dy gola shumë të shpejtë. Demiral shënoi golin e parë të sfidës që në minutën e tretë të takimit, ndërsa Cristiano Ronaldo me penallti, dyfishoi në minutën e 10-të.

Pas këtij starti shumë të ngadaltë, Roma u zgjua dhe vuri shumë në presion mbrojtjen juventine. Megjithatë, goli për romakët mungoi në pjesën e parë dhe për më tepër, humbën dhe lojtarin më të mirë, Zaniolo, për shkak dëmtimi në gju.

Në pjesën e dytë, vendasit arritën të shënonin një gol, me anë të Perottit me penallti. Megjithatë, ky gol nuk mjaftoi dhe Juventusi u rikthye në Torino me tri pikë të plota, si dhe me statusin e kampiones së dimrit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE