Connect with Us

Klubi i futbollistit shqiptar bën komentin epik te foto e Ronaldos

Seria A

Klubi i futbollistit shqiptar bën komentin epik te foto e Ronaldos

Publikuar

-

Ylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo, ka postuar një foto në Twitter, ndërsa imazhi është komentuar shumë. Më shumë vëmendje mori përgjigjja e Pescaras, klubi i Ledian Memushaj. Ronaldo në foto ka bërë një mimikë shumë interesante, ndërsa klubi i Serie B i është përgjigjur me një delfin.

Në gjuhën e tifozëve të futbollit, futbollistët që etiketohen si delfinë janë simuluesit. Shembulli më i mirë në këtë rast është Neymari, ndërsa Pescara mendon se i tillë ëdhtë dhe Ronaldo.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Publikuar

-

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520 të prekur dhe 14 viktima në Itali. Virusi nuk ka kursyer edhe futbollin, teksa është konfirmuar një futbollist, i cili luan në Serie C me Coronavirus, ndërsa dyshohet edhe […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Donte të bënte foto me Ronaldon, tifozi e pëson keq (video)

Publikuar

-

Juventusi u mposht nga Lyon dhe normalisht humori te lojtarët bardhezi nuk ishte i mirë. Kjo u pa edhe te Cristiano Ronaldo, kur në një moment në fushë u fut një tifoz i cili donte të takonte idhullin e tij. Djaloshi shkoi me vrull drejt portugezit, i cili shihet me nerva. Ronaldo mundohet ta trembë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi çalon në Champions, Lyoni kënaqet me një gol

Publikuar

-

Një gol i Lucas Tousart pas gjysmë ore lojë vendosi ndeshjen mes Lyon dhe Juventusit. Francezët ia dolën të fitojnë ndeshjen e parë në shtëpi dhe kualifikimi i bardhezinjve të Sarrit vështirësohet pas kësaj humbje. Skuadra e Rudi Garcia dominoi pjesën e parë përballë një Juventusi kaotik dhe ia doli të gjente golin e avantazhit. […]

LEXO TE PLOTE