Connect with Us

Merkato/ Zyrtare: Juventusi mendon për të ardhmen, bën një goditje surprizë

Seria A

Merkato/ Zyrtare: Juventusi mendon për të ardhmen, bën një goditje surprizë

Publikuar

-

Juventus mendon edhe për të ardhmen dhe për këtë arsye ka nënshkruar me futbollistin 17-vjeçar argjentinas Mattias Soule, që është rritur në akademinë e skuadrës së mirënjohur River Plate.

Ka qenë vetë futbollisti që ka njoftuar arritjen e marrëveshjes, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ku ka hedhur edhe një foto në zyrat e klubit bardhezi, duke nënshkruar kontratën.

“Shumë i lumtur që kam nënshkruar kontratën e parë si profesionist. Falënderoj Juventusin që më ka besuar dhe të gjithë të afërmit e mi që më kanë mbështetur”, shkroi 17-vjeçari.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Fatale të mos rinisë kampionati”, Igli Tare: Nuk më vjen çudi nëse…

Publikuar

-

Nga

Drejtori sportiv i Lacios Igli Tare e gjykon si fatale hipotezën nëse kampionati italian nuk do të vazhdonte. Në një prononcim për “Tuttosport”, zyrtari i klubit bardhekaltër thekson se nuk i bën përshtypje fakti nëse merkatoja e futbollit mbetet e hapur deri në fund të dimrit. Për sa i përket kampionatit italian, Tare shpreh hapur […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Legjenda e Milanit bën krahasimin: Koronavirusi si Çernobili, isha 7 vjeç kur…

Publikuar

-

“Jam në Londër, për gati 10 ditë jemi mbyllur në shtëpi, e jetojmë këtë moment të vështirë me shpresën se gjërat do të përmirësohen dhe e vetmja zgjidhje është të qëndrojmë në shtëpi dhe t’u japim mjekëve mundësinë për të bërë sa më mirë punën e tyre. Mjekët dhe infermierët po bëjnë një punë të […]

LEXO TE PLOTE