Connect with Us

Merr fund dilema e madhe/ Ja kur do të prezantohet trajneri i ri i Barcelonës

La Liga

Merr fund dilema e madhe/ Ja kur do të prezantohet trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Barcelona do t’i besojë stolin Xavit. Katalanasit kanë arritur akordin me ish-mesfushorin e tyre dhe në Doha e bëjnë të kryer diçka të tillë. Takimi ndërmjet drejtorit sportiv, Eric Abidal dhe teknikut të Al-Sadd ka shkuar mirë dhe me shumë mundësi Xavi do të marrë drejtimin.

Mediet arabe bëjnë me dije se Xavi pritet të prerzantohet nesër në krye të kampionëve të Spanjës, ndërsa klubi i Al-Saddit nuk e ka penguar një marrëveshje të tillë. Ata kanë kuptuar dëshirën e Xavit për t’u larguar dhe kanë vendosur ta lënë të lirë.

Barcelona ka vendosur të mos i besojë më Valverdes dhe largimi i tij mbetet çështje orësh. Tekniku nuk do të japë dorëheqjen, pasi luhen shumë para në kontratë. Barcelona ka vendosur ta pushojë nga puna pas eliminimit nga Superkupa me rezultatin 3-2 ndaj Atletico Madridit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: