Connect with Us

Milani nuk ndalet, zbulohet afrimi i 3-të në merkato. Ish-lojtari i Çelsit nis vizitat mjekësore me kuqezinjtë

Seria A

Milani nuk ndalet, zbulohet afrimi i 3-të në merkato. Ish-lojtari i Çelsit nis vizitat mjekësore me kuqezinjtë

Publikuar

-

Portieri boshnjak Asmir Begoviç do të jetë afrimi i tretë në merkato i Milanit, pas Ibrës dhe mbrojtësit Simone Kjaer.

Gardiani i cili në të kalaurën ka qenë pjesë e Çelsit, ka mbërritur në Milano, për të kryer vizitat mjekësore. 32-vjeçari do të zëvendësojë Pepe Reinën, i cili do të transferohet te skuadra e Aston Villës në Premier League.

Kujtojmë që boshnjaku Asmir Begoviç së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Qarabag në kampionatin Azerbajxhanas, teksa është në pronësi të Bournemouth. 32-vjeçari me shumë gjasa do të jetë rezerva e portierit të talentuar Xhixho Donnarumma./ CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: