Connect with Us

“Përgjegjësinë për Grezdën e kam unë”, Xherard zbulon të vërtetën me futbollistin shqiptar

Kombëtare

“Përgjegjësinë për Grezdën e kam unë”, Xherard zbulon të vërtetën me futbollistin shqiptar

Publikuar

-

Futbollisti i Kombëtares, Eros Grezda, rezultoi një dështim te skuadra e Rejxhërs, në Skoci. Shqiptari nga Gjakova, u transferua pak ditë më parë te skuadra e Osijekut, duke mbyllur kështu aventurën me skocezët.

Së fundmi, në lidhje Grezdën ka folur edhe ish-trajneri i tij te Rejnxhërs, Stiven Xherrard, cili u shpreh:

“Grezda nuk ia doli për asnjë moment të funksiononte dhe një pjesë të përgjegjësisë për këtë e kam edhe unë. Ai kërkonte të rikthehej te Osijek për të pasur mundësinë të luante. I urojmë atij fat, dhe kthimi i tij te Osijek nuk është një problem për ne”, u shpreh Xherrard.

Tashmë, sulmuesi ka detyrën për të arritur edhe njëherë formën optimale e për të tentuar më pas katapultimin në një klub më të madh, pa harruar edhe rikthimin në Kombëtare./ CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gafa me himin në Francë, faqja e madhe sportive publikon fytyrat e hutuara të shqiptarëve

Publikuar

-

Nga

Një moment shumë i veçantë u regjistrua para fillimit të ndeshjes Francë-Shqipëri, e zhvilluar në 7 shtator të vitit të kalaruar. I veçantë ishte edhe reagimi i futbollistëve shqiptarë, të cilët dukeshin të hutuar në atë moment. Këtë e ka rikujtuar faqja e madhe sportive “ESPN”, që thekson se u vendos himni i Andorrës dhe […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Llullaku: Është infektuar një futbollist, do ndodhë diçka e keqe

Publikuar

-

Nga

Bjellorusia vijon të kundërshtojë me kokëfortësi rekomandimet e FIFA për pezullimin e përkohshëm të kmpionatit.  Ndonëse regjistrohen mbi 560 të prekur me Covid-19, prej të cilëve tetë persona kanë humbur jetën, jeta në Bjellorusi vazhdon normalisht. Këtë konfirmon edhe sulmuesi shqiptar Azdren Llullaku. Në një intervistë, Llullaku shpreh frikën që ndjejnë në seancat stërvitore dhe në […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Duka shpërthen keq ndaj Braçes: O kone lehi shefit tënd, janë 20 mijë vetë që jetojnë me sportin

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF-së Armand Duka replikoi ashpër me zv/kryeministrin Erion Braçe, i cili ngarkoi me përgjegjësi FSHF-në për të ndihmuar financiarisht klubet e futbollit pasi krizës që ka shkaktuar koronavirusi. Akuzave ndaj klubeve për informalitet dhe ndaj FSHF-së për shpenzimin e 8 milionë eurove për ndërtimin e zyrave të saj, Duka ashpërsoi gjuhën ndaj Braçes […]

LEXO TE PLOTE