Connect with Us

Ronaldo nuk njeh limite, portugezi vendos rekordin e radhës

Seria A

Ronaldo nuk njeh limite, portugezi vendos rekordin e radhës

Publikuar

-

Juventusi është duke fituar 0-2 në transfertë në “Olimpico” ndaj Romës, për javën e 19-të të Serisë A. Golat u shënuan nga Demiral 3′ dhe Ronaldo 10′ nga penalltia.

Me golin e shënuar ndaj Romës, Cristiano Ronaldo vendos një rekord të frikshëm në Serie A. Portugezi ka arritur të shënojë ndaj çdo skuadre me të cilën është përballur në Serie A, në këto 18 muaj pas transferimit nga Reali.

Gjithashtu, nga fillimi i dhjetorit deri më sot, CR7 ka shënuar në Serie A, më shumë se çdo lojtar tjetër në pesë ligat kryesore të Europës. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Lautaro Martinez drejt Barçës, Interi piketon bomberin francez

Publikuar

-

Asi i Manchester United Anthony Martial raportohet të jetë në listën e transferimeve të Interit për të zëvendësuar Lautaro Martinez në verë. Sulmuesi argjentinas Martinez pritet t’i bashkohet Barcelonës në verë me Tuttosport që pretendon se katalanasit janë gati të paguajnë 150 milionë euro për të. Teksa shqetësimi për largimin e yllit të sulmit po […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Immobile është thjesht i papërmbajtshëm, drejt thyerjes së rekordit historik

Publikuar

-

Ciro Immobile i pandalshëm drejt rekordit të golave në Serinë A. Pas 25 javëve në Serinë A, falë golit të shënuar në fitoren 2-3 të Lazios në fushën e Genoas, “Mbreti Ciro” ka arritur kuotën e 27 golave në kampionat. Një shifër e jashtëzakonshme që ka lejuar “bomberin” bardhekaltër të barazojë rekordin e Antonio Angelillon […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Plas lufta në Itali, përplasje e ashpër mes dy tifozerive

Publikuar

-

Tifozët e Lecces dhe Barit janë përleshur në autostradën A16 Canosa-Napoli duke shkaktuar shumë të plagosur. Siç ka bërë të ditur leccenews24.it, 150 tifozë të Barit kanë bllokuar trafikun duke hedhur gozhda në autostradë mes dy mjeteve që transportonin rreth 20 tifozë tifozë të Lecces, mes të cilëve ka pasur edhe fëmijë. Tifozët e Barit […]

LEXO TE PLOTE