Connect with Us

Shënoi tre gola sot/ Sulmuesi i njohur thyen tre rekorde njëherësh

Premier Liga

Shënoi tre gola sot/ Sulmuesi i njohur thyen tre rekorde njëherësh

Publikuar

-

Sergio Aguero vërteton edhe njëherë tjetër se është një nga sulmuesit më të mirë të momentit, por edhe të viteve të fundit.

Argjentinasi shkëlqeu sot në fitoren e thellë të Man. City-t 1-6 në transfertë ndaj Aston Villa-s. Aguero shënoi tre gola duke thyer tre rekorde njëherësh.

– 31 vjeçari thyen rekordin e Thierry Henry, duke u bërë futbollisti i huaj me më shumë gola në Premier League, 175 gola.
– Futbollisti që ka shënuar më shumë tre-golësha në Premier League
– Me tre golat e realizuar sot, Aguero kalon Frank Lampard dhë behet golashënuesi i katërt më i mirë në historinë e Premier League

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Xherdan Shaqiri largohet nga Liverpooli, gati transferimi te gjigantët e Spanjës

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri do të largohet në fund të sezonit nga Liverpool. Sulmuesi shqiptar nuk po gjen shumë hapësira në formacionin e Jurgen Kloop e skuadra angleze është gati të heq dorë nga shërbimet e tij. Mediat angleze raportuan ditën e djeshme se Liverpool e ka marrë vendimin për lojtarin e do të nxirret në merkato. […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Juventusi zbraz arkën/ 110 milionë euro për yllin e Premier League

Publikuar

-

Juventus duket se e ka seriozisht dhe në merkaton e verës pritet që të jetë shumë aktiv. Emri më i përfolur është ai i Paul Pogba dhe bardhezinjtë kanë gati ofertën e parë. Sipas prestigjiozit francez “RMC Sport”, Juventus ka gati 110 milionë euro për të bindur Manchester United që të lirojë mesfushorin kampion Bote. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Netflix, muzikë, video-lojëra dhe…/ Ja si po i kalon ditët e izolimit Armando Broja

Publikuar

-

Sulmuesi shqiptar i Chelsea, Armando Broja, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit, ku ka treguar si po i kalon ditët e izolimit në shtëpi. NETFLIX – “Riverdale”. Unë po e shikoj këtë për një kohë të gjatë deri më tani, por është një serial vërtet i mirë, po e shijoj shumë. Çdo […]

LEXO TE PLOTE