Connect with Us

Skënderbeu ngec në miqësoren e sotme, e mund Luftëtari

Sport

Skënderbeu ngec në miqësoren e sotme, e mund Luftëtari

Publikuar

-

Skënderbeu ka zhvilluar miqësoren e dytë brenda 24 orëve dhe korçarët e trajnerit Ilir Daja, sot janë ndeshur në kompleksin “Tropikal” me ekipin e Luftëtarit.

Kjo ishte miqësorja e tretë në thuajse 10 ditë përgatitje për bardhekuqtë, pas atyre me ekipet e Kategorisë së Parë, si Egnatia apo Besëlidhja.

Gjirokastritët fituan 3 minuta nga fundi i ndeshjes, duke realizuar me anë mesfushorit me tipare sulmuese Joan Çelaj.

Për bluzinjtë ishte miqësorja e parë, ndërsa ranë në sy shumë lojtarë në provë, mes tyre dhe Brahilika e Rimal haxhiu që kanë qenë pjesë e Ilirisë. Pas këtij testi do të ketë edhe largime të disa lojtarëve që nuk kanë bindur.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Koronavirusi ndryshon axhendën e kombëtares, ja ç’do ndodhë me kuqezinjtë

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi është kthyer në një problem të madh për Italinë, vend në të cilin infeksioni ka shkaktuar edhe viktima. Nga kjo situatë e vështirë nuk mund të shpëtonte edhe futbolli, teksa në javën e kaluar disa ndeshje u anuluan, ndërsa në këtë javë disa prej sfidave do luhen pa pjesëmarrjen e tifozëve. Ndërkohë, në muajin […]

LEXO TE PLOTE