Connect with Us

Supersfida e mbrëmjes/ Juve-Roma, formacionet zyrtare

Seria A

Supersfida e mbrëmjes/ Juve-Roma, formacionet zyrtare

Publikuar

-

Roma-Juve është supersfida e mbrëmjes në Serie A. Bardhezinjtë kanë mundësinë e artë të marrin vendin e parë sot nëse mposhton Romën, pasi barazimit të djeshëm të Interit ndaj Atalantës.

Në anën tjetër, verdhezinjtë duan të rikthehen te fitorja pas humbjes së javës së kaluar në shtëpi ndaj Torinos 0-2.

Ndeshja luhet në “Olimpico” dhe fillon në orën 20:45. Më poshtë po ju sjellim formacionet zyrtare të të dy ekipeve.

Roma: Pau López; Florenzi, Mancini, Smalling, Kolarov; Diaëara, Veretout; Zaniolo, Pellegrini, Perotti; Dzeko

Juventus: Szczesny; Cuadrado, Bonucci, Demiral, Alex Sandro; Rabiot, Pjanic, Matuidi; Ramsey; Dybala, Cristiano Ronaldo

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

“Anulimi i sezonit të Serisë A do të ishte një katastrofë”, Igli Tare i befason të gjithë me deklaratën

Publikuar

-

Nga

Nëse sezoni aktual i Serisë A anulohet për shkak të shpërthimit të koronavirusit do të ishte një “katastrofë”, sipas drejtorit sportiv të Lazio, Igli Tare. Kampionati italian është pezulluar pafundësisht për shkak të krizës Covid-19, me lojtarët dhe stafet nga të gjitha klubet që janë në izolim në përputhje me rregullat e reja të qeverisë. […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Kasano mashtron keq gazetarin italian, por më pas del blof

Publikuar

-

Nga

Kasano ka bërë një mashtrim vërtet të ulët në intervistën e fundit të dhënë, duke folur për Ronaldo Nazarion, atë fenomenin. Duke e ditur që njerëzit i duan historitë me prapaskena dhe që tregojnë kampionët e hershëm, Kasano e ka shfrenuar imagjinatën, duke e shpikur vetë një të tillë. Po humbisnim 1-0 kundër Deportivos. Ata […]

LEXO TE PLOTE