Connect with Us

Talenti shqiptar dhuron spektakël, i shënon gol… Interit

Kombëtare

Talenti shqiptar dhuron spektakël, i shënon gol… Interit

Publikuar

-

Futbollisti shqiptar, Kristjan Asllani është një produkt i moshave të Empolit. 17-vjeçari ka shënuar golin e parë në kampionat dhe ia ka dalë t’i realizojë Interit U-19.

Zikaltrit fituan në shtëpi 3-1, teksa Asllani shënoi golin e nderit të ekipit të tij në minutën e 75-të. Lojtari është pjesë e Shqipërisë U18 dhe debutoi me kuqezinjtë në dy miqësoret e zhvilluara në mes të gushtit kundër moshatarëve nga Rumania.

Tek Empoli U19 aktivizohen edhe dy shqiptarë të tjerë: sulmuesi Kleis Bozhanaj që është pjesë e Shqipërisë U19 dhe mesfushori Aleksandro Arapi. /CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka i thur elozhe Ramës: Gjesti më i bukur, ndihem krenar

Publikuar

-

Nga

Gjesti më i bukur i këtyre ditëve dhe që ka bërë xhiron e rrjetit në Shqipëri dhe në Itali, ishte padyshim dërgimi i 30 mjekëve nga ana jonë. Ashtu siç do të shprehej edhe vetë Rama, kjo ishte një simbolikë e qartë se pavarësisht se jemi një vend i vogël dhe i varfër, nuk harrojmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Altin Rraklli zbulon prapaskenat/ “Kam refuzuar si trajner Partizanin”

Publikuar

-

Altin Rraklli ka qenë një nga futbollistët më të mirë të Kombëtares shqiptare ndër vite. Në një prononcim për “Fan Zone”, Rraklli zbulon një ofertë të Partizanit disa sezone më parë si dhe flet për golat e shënuar me kombëtaren shqiptare. Goli I anulluar ndaj Anglisë? “Pavarishtë se ka kaluar shumë kohë, më shkruajti një […]

LEXO TE PLOTE