Connect with Us

Tronditet Barça/ Suarez do të mungojë shumë më gjatë nga sa pritej

La Liga

Tronditet Barça/ Suarez do të mungojë shumë më gjatë nga sa pritej

Publikuar

-

Barcelona ka marrë një lajm aspak të mirë rreth Luis Suarez, i cili është nënshtruar sot një operacioni në gju.

Uruguajani do të mungojë për rreth 4 muaj, gjë që mund do ta detyrojë Barcelonën hyjë në merkato.

Edhe pse nuk pritej që Suarez të mungonte kaq gjatë, lajmi për mungesën e tij për 4 muaj është konfirmuar nga vetë klubi katalanas.

Objektivi kryesor i Barçës për pasuesin e Suarezit është Lautaro Martinez, por duket e vështirë që Interi të heqë dorë nga argjentinasi të paktën gjatë merkatos së janarit.

Ditët në vijim do të mësohet më shumë nëse Barça do bëjë ndonjë goditje në sulm këtë merkato apo jo. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ramos totalisht i dëshpëruar/ Zbulohen fjalët e kapitenit të Realit, pasi City shënoi golin e dytë në “Bernabeu”

Publikuar

-

Reali mori një humbje tronditëse një natë më parë ndaj Manchester Cityt 1-2, me këta të fundit që hodhën një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit në çerekfinale. Madrilenët po udhëhiqnin deri në minutën e 78-të 1-0, por dy gola të shpejtë të miqve përmbysën gjithçka. Gabriel Jesus në të 78-tën dhe De Bruyne në të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona e përgjysmuar, shans ideal për Manajn

Publikuar

-

Nga

Barcelona e pagoi shumë shtrenjtë barazimin e arritur në “San Paolo” kundër Napolit. Ekipi katalanas u kthye nga Italia me dy lojtarë të pezulluar për shkak të kartonëve dhe një të dëmtuar. Vazhdojnë problemet për Kike Setienin, i cili duhet të bëjë “shpikje” për të ndërtuar një formacion. Serxho Buskets shkoi në Napoli me rrezikun […]

LEXO TE PLOTE