Connect with Us

Dënim i rëndë i FIFA-s, reagon administratori Idrizi: Ja si qëndron e vërteta

Sport

Dënim i rëndë i FIFA-s, reagon administratori Idrizi: Ja si qëndron e vërteta

Publikuar

-

Ditën e sotme qarkulloi një lajm i bujshëm  se Flamurtari së bashku me Luftëtarin janë dënuar nga FIFA për shkak të pagesave të prapambetura.

Së fundmi, po përflitet se konfederata botërore e futbollit i ka bllokuar vlonjatëve tre sesione të merkatos: janar 2020, qershor 2020 dhe janar 2021. Por, në Vlorë i përgënjeshtrojnë këto zëra dhe shprehen se merkato vazhdon.

Për A2, administratori i klubit, Sinan Idrizi, tha: “Nuk ka asnjë dënim. Flamurtari vazhdon punën në merkato. Kemi afruar dy lojtarë të huaj dhe do të marrim edhe 5 të tjerë”.

Por, deri tani prezantime nuk janë bërë, ndërsa burime pranë klubit pohojnë se letra nga FIFA ka mbërritur. Merkato e janarit shihej si mundësia e shpëtimit për Flamurtarin, që në 17 javë të Kategorisë Superiore nuk ka fituar asnjë ndeshje. Vlonjatët renditen të fundit në renditje me vetëm 6 pikë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Gjykata jep sot vendimin për Klodian Duron

Publikuar

-

Nga

Bëri mjaft bujë ditën e djeshme lajmi për arrestimin e ish-futbollistit Klodian Duro. Ish-mesfushori i kombëtares ishte arrestuar për shkak të përndjekjes ndaj ish-gruas. Pas divorcit, ish-bashkëshortja e Duros kishte një urdhër mbrojtje, urdhër i cili u thye nga Duro para pak ditëve dhe në këtë formë u arrestua. Ndërkohë, ditën e sotme gjykata ka […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Kaos te Barcelona, e pëson keq dhe Rei Manaj

Publikuar

-

Nga

Pas një sërë diskutimesh, duket se Barcelona ia ka dalë të bindë Mesin me shokë për reduktimin e pagesave në këtë kohë kriz për shkak të Koronavirusit, ndërsa pjesën e mbetur do e marrin kur situata të qetësohet. Ndërkohë  nga Spanja raportohet se diçka e tillë do ndodhë për gjithë klubin, duke përfshirë edhe ekipin […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Lazio do me çdo kusht Kumbullën, fut mik Thomas Strakoshën

Publikuar

-

Nga

Të marrësh Marash Kumbullën në merkaton e radhës që do të hapet për tregun europian, nuk është e lehtë, aspak. Emri i këtij futbollisti po qarkullon kudo në kampionatet dhe ekipet më të mira, veçse në “Ligue 1”. Nga Dortmundi te Inter dhe Manchester United me Manchester City, duke lënë jashtë listës dhe pa përmendur […]

LEXO TE PLOTE