Connect with Us

E BUJSHME/ Futbollisti shqiptar futet në histori, i lë “targën” Kristiano Ronaldos

Sport

E BUJSHME/ Futbollisti shqiptar futet në histori, i lë “targën” Kristiano Ronaldos

Publikuar

-

Kosova në ndeshje ndaj Suedisë u paraqitë me lojtarë krejtësisht të rinj, e ndër ta spikati lojtari i Llapit, Valmir Veliu. Shqiptari i Kosovës regjistroi shpejtësinë e vrapimit prej 34.1 km/h ndaj Suedisë.

Në studimin e bërë nga Meksika, e i cili edhe është pranuar zyrtarisht nga FIFA, është formuar ranglista zyrtare e 10 futbollistëve më të shpejtë në botë.

Dhe nga shpejtësia e vrapimit që ka bërë Veliu rezulton të jetë më i shpejtë se Kristiano Ronaldo (33.6km/h) dhe shumë emra tjerë të futbollit profesionist.

Sipas ranglistës zyrtare prej 10 futbollistëve më të shpejt në botë, sipas studimit të publikuar, Valmiri me shpejtësinë e tij do pozicionohej në vendin e katërt pas Antonio Valencia me (35.1 km/h) dhe para Aaron Lenon me (33.8 km/h). Kurse vetëm Bale, Damm dhe Valencia janë më të shpejt se Valmir Veliu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

VIDEO/ Uzuni dhe Kastrati dhurojnë spektakël në kampionat

Publikuar

-

Nga

Lokomotiva e Zagrebit ka luajtur ditën e sotme takimin e javës së 24-t të kampionatit kroat, të cilën e fituan me shifrat 0-2 kundër Inter Zapresiç. Protagonistë në sigurimin e këtyre 3 pikëve kanë qenë edhe dy futbollistët shqiptarë, Kastrati dhe Uzuni. Sulmuesi i dardanëve do të ishte ai që do të shënonte golin e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

“Gol line technology”, ja stadiumi i vetëm shqiptar ku është instaluar

Publikuar

-

Nga

Futbolli i ditëve të sotme ka përqafuar gjithnjë e më shumë teknologjinë, por sërish polemikat nuk janë shmangur. Penallti, kontakte, prekje apo jo prekje të sferës, apo edhe goli po apo jo i shënuar diskutohen shumë. Mirëpo, për të paktën një gjë, në ditët e sotme siguria është më shumë sesa maksimale nëse sfera e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

E bujshme/ Legjenda e Rejnxhërs nuk i kursen lëvdatat për yllin shqiptar

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi i ka bërë të gjithë për vete në klubin e Rejnxhërs, në të cilin u transferua vetëm në merkaton e janarit nga Hibernian. Megjithatë, koha e shkurtër në dispozicion dhe ndeshjet e pakta, nuk kanë qenë një pengesë për sulmuesin shqiptar i cili ka treguar aftësitë e tij duke marrë komplimente nga trajneri […]

LEXO TE PLOTE