Connect with Us

E bujshme/ Tirana i ka bërë ofertë Mërgim Mavrajt dhe Arlind Ajetit

Sport

E bujshme/ Tirana i ka bërë ofertë Mërgim Mavrajt dhe Arlind Ajetit

Publikuar

-

Merkato e janarit është ende në heshtje për klubet e Superiores, por nuk përjashtohet që të kemi afrime të bujshme me kalimin e ditëve. Me shumë vëmendje pritet të shihet sesi do shkojë eksperienca e Arlind Ajetit në karrierën e tij, ndërsa vazhdon të mbetet pa ekip.

Tirana i ka bërë një ofertë, ndërsa mbrojtësi shqiptar po e mban si një alternativë të fundit. Bardheblutë duket se kanë një dashuri të madhe me mbrojtësat e Kombëtares, ndërsa një propozim ia kanë bërë edhe Mërgim Mavrajt. Gazetari Gjergj Stefa e ka thënë më hapur te “Zona Gol”:

“Tirana ia ka bërë një ofertë Arlind Ajetit, tani pritet të shihet përgjigja e tij. Në fakt kjo nuk është hera e parë që tentohet një afrim i tillë. Mërgim Mavrajt i është bërë gjithashtu edhe një ofertë me shifër stratosferike, duke i thënë për 150 mijë euro në vit përpara se të shkonte në Gjermani”, ka thënë Stefa.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE