Connect with Us

E mbani mend Gjylën?/ 37-vjeçari nuk i ndahet futbollit, s’do e besoni ku ka firmosur

Sport

E mbani mend Gjylën?/ 37-vjeçari nuk i ndahet futbollit, s’do e besoni ku ka firmosur

Publikuar

-

Albpetroli po tregohet mjaft aktive në merkato dhe ditën e sotme ka bërë zyrtar një tjetër lojtar. Bëhet fjalë për Viktor Gjyla, mbrojtësi i ardhur nga Shkumbini.

Me rrëzimin nga Kategoria, të gjithë lojtarët në Peqin janë larguar për të gjetur skuadër të re dhe 37-vjeçari ka firmosur në Albpetrolin.

Në të kaluarën Gjyla ka luajtur edhe me ekipe si Lushnja, Partizani dhe Egnatia, ndërsa tani do të nis një tjetër aventurë edhe pse në moshë të madhe.

Albpetroli ndodhet në vendin e 3 në Grupin B të Kategorisë së Dytë e ndodhet vetëm 3 pikë larg vendit të parë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE

Sport

As karantina nuk i ndan dot Abazajn dhe Dokën/ Sulmuesi i Kukësit “kuzhinier” posaçërisht për mbrojtësin e bardhebluve (video)

Publikuar

-

Karantina na ka mësuar të bëjmë disa gjëra që më parë i bënim rrallë, ose nuk i bënim fare dhe na ka bashkuar me njerëzit e afërt, duke kaluar kohë të bukura me ta. Kristal Abazaj dhe Albi Doka janë shokë të ngushtë prej vitesh dhe herë pas here kalojnë kohë me njëri-tjetrin. Mesa duket […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Edi Reja vlerëson sjelljen e kryeministrit shqiptar: Është xhentil

Publikuar

-

Nga

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Reja, ka dhënë një intervistë për “Corriere dello Sport”. Atje është shprehur se nuk është fare i surprizuar nga ndihma e vendit tonë kundrejt Italisë, pasi i di shumë mirë vlerat e këtij vendi dhe se është zemërgjerë për të ndihmuar atë që dikur i kanë dhënë dorën në momentet […]

LEXO TE PLOTE