Connect with Us

Publikohet shifra, nuk do ta besoni sa borxhe kanë Flamurtari dhe Luftëtari

Sport

Publikohet shifra, nuk do ta besoni sa borxhe kanë Flamurtari dhe Luftëtari

Publikuar

-

Një lajm i bujshëm tronditi ditën e sotme, opinionin sportiv shqiptar. Dy klubet e Kategorisë Superiore, Flamurtari dhe Luftëtari, u dënuan nga institucioni i FIFA-s duke iu ndaluar merkato në të ardhmen.

Të dyja klubet ndodhen në vendet e fundit të renditjes në Superiore. Duke vuajtur problemet e mëdha në menaxhim edhe në skuadër, klubeve tashmë u shtohet edhe një dënim, i cili duket se vulos të ardhmen e tyre në Superiore.

Sipas dënimit nga FIFA, Flamurtari është dënuar me 3 sesione merkato, ndërsa Luftëtari me 1 të tillë. Por mesa duket dënimet mund të hiqen me kusht nëse paguhen borxhet.

Moderatori i njohur Gerti Çarçani në studion e Pressing ka zbuluar një detaj më tepër. Sipas informacioneve Flamurtari ka borxh rreth 45 mijë euro ndërsa Luftëtari 75 mijë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Rama flet për “Tuttosport”: Ja pse bëj tifo për Juven/ Ronaldo dhe Buffon nuk e harrojnë kurrë se nga kanë ardhur

Publikuar

-

Edi Rama i “pushtoi” italianët në dy minuta e njëzet sekonda. Me një gjest shumë fisnik, natyrisht. Kryeministri shqiptar ka dërguar 30 mjekë në ndihmë të fqinjit tonë të përtej Adriatikut, “tridhjetë anëtarë të ushtrisë sonë të vogël me rroba të bardha”, siç vetë Rama i thërret. “Ne nuk jemi të pasur, por as nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Nga Balaj te Çikalleshi, Tirana publikon “perlat” e vitit 2012 (video)

Publikuar

-

Tirana këtë verë ka ditëlindjen e 100-të dhe festimet kanë nisur që tani në këto ditë, që po i përjetojmë në karantinë. Mediet sociale janë opsioni më i mirë për të komunikuar me publikun në këtë periudhë dhe Tirana ka vendosur të kthehet pas në kohë, duke publikuar disa nga golat më të bukur mes […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Dy sulmuesit e kampionatit tonë e kalojnë karantinën në mal, bashkë me Elvana Gjatën (video)

Publikuar

-

Futbollistët që jetojnë në periferi kanë më shumë mundësi që të stërviten gjatë kësaj periudhe, ku edhe lëvizja e njerëzve është shumë e kufizuar. Masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë të ashpra, kryesisht në qytete. Gjithsesi futbollistët kanë gjetur mënyra dhe vende ku të ushtrohen. Redon Xhixha, sulmuesi i Laçit dhe […]

LEXO TE PLOTE