Connect with Us

Rey Manaj transferohet te Barcelona dhe firmos për 4 vite, ja kur do prezantohet

Kombëtare

Rey Manaj transferohet te Barcelona dhe firmos për 4 vite, ja kur do prezantohet

Publikuar

-

Rei Manaj e ka mbyllur marrëveshjen me skuadrën e re. Ky është njoftimi i fundit që vjen nga Spanja, ndërsa sulmuesi shqiptar ka firmosur për 4 vitet e ardhshme.

Bëhet fjalë për Barcelonën B, atje ku do të shkojë me ëndrrën për të bindur drejtuesit e klubit, që ta shohin edhe për skuadrën e parë.

Ndërkohë zyrtarizimi i këtij transferimi do të vijë në ditën e nesërme, ose të mërkurën në rastin më të vonë.

Por Manaj nuk do të jetë i gatshëm për të luajtur të mërkurën, atje ku Barcelona B do të ndeshet ndaj Badalonas.

Gjithsesi aventura te Albacete ka marrë fund, ku në kohët e fundit sulmuesi shqiptar ka pasur përplasje me trajnerin Ramis.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: