Connect with Us

Video e rëndë, Novak Xhokoviç provokon hapur Kosovën

Sport

Video e rëndë, Novak Xhokoviç provokon hapur Kosovën

Publikuar

-

Tenisti i njohur serb, Novak Xhokoviç le nam në video-live, duke provokuar hapur. Ai shfaqet së bashku me kolegët e tij, teksa dëgjon dhe këndon këngë nacionaliste serbe për Kosovën.

Xhokovic

Ata kënduan një himn që këndohet për betejën e Kosovës në vitin 1389 në Gazimestan afër Prishtinës. “Kudo ku shkoj, unë do kthehem përsëri tek ju, kush do të largojë, nga shpirti im o Kosovë”, ishin fjalët e këngës nacionaliste serbe të kënduar nga Xhokoviç dhe tenistët e tjerë serbë.

trea

Gjithashtu edhe në fotografinë e bërë pas fitores, nuk kanë munguar fotot me 3 gishta, që legjitimojnë përgjakjen dhe masakrat që kanë bërë serbët në histori.  Tenistët serbë ishin mbledhur së bashku për shkak të turneut ATP Cup, ku Serbia arriti të shpallej fituese.

VIDEO/ 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Cikalleshi shembullor, ja si i rrespekton rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Koronavirusi ashtu si në çdo shtet tjetër ka mbërthyer edhe futbollin turk dhe të gjithë lojtarët do të duhet të stërviten në kushte shtëpie për të mbajtur trupin e tyre në formë dhe gati për një rifillim të mundshëm të kampionatit. Ditën e sotme bashkëshortja e kavajasit ka publikuar një video me momente nga stërvitja […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Batuta epike e Shametit: Ja përse koronavirusi nuk ka shkuar ende në Gjirokastër

Publikuar

-

Nga

Ditën e sotme u zbuluan edhe 15 raste të reja të njerëzve të prekur me koronavirus në vendin tonë, por ende një nga qytetet e paprekura është Gjirokastra. Në listën e vendeve ku Covid-19 ka arritur janë plot 17 qytete, por vendlindja e Ylli Shametit nuk është prekur ende. Arsyet mund të jenë shumë, por […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbetet pezull vetëm data e Superligës shqiptare, ja skenari më pozitiv i gjithë Europës

Publikuar

-

Nga

Shqipëria duket se po e vendos në kontroll disi gjendjen sa i përket Koronavirusit. Në dy ditët e fundit ka pasur një ulje të ndjeshme të numrit të të infektuarve, ndërsa fatmirësisht po dalin edhe shumë pacientë të shtruar nga spitali. Sipas asaj që vetë do të shprehte kryeministri Edi Rama, Shqipëria do të hap […]

LEXO TE PLOTE