Connect with Us

A i mungon Cristiano Ronaldo?/ Messi me mesazh special për portugezin

La Liga

A i mungon Cristiano Ronaldo?/ Messi me mesazh special për portugezin

Publikuar

-

Ka kaluar më shumë një vit nga El Clasico i fundit me Leo Messi-n dhe Cristiano Ronaldo-n në fushën e lojës, por argjentinasi nk i ka harruar duelet e mëdha me portugezin, i cili u transferuar tek Juventus sezonin e kaluar.

“Sfida kundër Real Madrid janë gjithmonë të veçantë, por ishin akoma më të veçantë me Cristiano Ronaldo-n”, ka thënë numri 10-të i Barcelona-s për kanalin zyrtar të La Liga-s.

“Dueli sportiv mes nesh do të mbetet gjithmonë, sepse ka zgjatur për shumë vite dhe nuk është e lehtë të qëndrosh në nivele të larta për një kohë të gjatë, veçanërisht kur luan te skuadra si Barcelona dhe Real Madrid, ku ka një konkurrencë të madhe”.

“Krahasimi mes nesh ka qenë i bukur në nivel personal, edhe njerëzit mendoj se janë argëtuar, pavarësisht nëse ishin tifozë të Barçës, Real-it apo të një skuadre tjetër. Gjithsesi, kjo është e shkuara dhe duhet të shikojmë përpara”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: