Connect with Us

Dikur shkëlqente me Skënderbeun, Fidan Aliti pranë transferimit në Serinë A

Sport

Dikur shkëlqente me Skënderbeun, Fidan Aliti pranë transferimit në Serinë A

Publikuar

-

Ish-futbollisti i Skënderbeut Fidan Aliti nuk jep garanci nëse do të vazhdojë të luajë me suedezët e Kalmarit.

Lojtari i Kosovës pranon pas sfidës miqësore me Suedinë (1-0) se ka klube të ndryshme që interesohen për shërbimet e tij. Duke parë ecurinë aspak premtuese të Kalmarit sezonin e kaluar, 26-vjeçari mund të përgatitet për hapin e radhës në karrierë, por tani për tani mbetet futbollist i Kalmarit pasi ka dhe 3 vite në kontratë.

Në një intervistë për mediat suedeze, Aliti tregon se në futboll asnjëherë nuk ka siguri për çfarë mund të ndodhë në të ardhmen.

E ardhmja te Kalmari: Nuk e di. Ju e dini se si funksionon futbolli. Kam dhe 3 vite në kotnratë, por të shohim se çfarë do të ndodhtë.

Interesim nga klubet e tjera: Po është e vërtetë që ka interesim. Ka gjithmonë interesim dhe njerëzit flasin për shumë gjëra. Ky është futbolli.

Agjentët e Atalantës e ndoqn Alitin në takimin me Rep. Çeke: Është diçka e bukur ta dëgjosh, por siç e thashë, kam dhe 3 vite në kontratë dhe të presim se ç’do të ndodhë në janar”, përfundon intervistën për mediat suedeze Fidan Aliti.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: