Connect with Us

Disa muaj pas aksidentit/ Mos i humbisni pritjet e jashtëzakonshme të Aldo Teqjas në Turqi

Sport

Disa muaj pas aksidentit/ Mos i humbisni pritjet e jashtëzakonshme të Aldo Teqjas në Turqi

Publikuar

-

Zoti ka bërë një mrekullia të madhe me Aldo Teqjan. Duket sikur të ishte një ëndërr e keqe e ndodhur shumë vite më parë, por incidenti i këtij portieri ka vetëm pak kohë që është kaluar.

Pikërisht rrëzimi nga banesa e tij dhe nga një lartësi e madhe, që shpeshherë sjellë edhe humbjen e jetës. Por fatmirësisht ky nuk ka qenë rasti i Teqjas, që falë mrekullisë jo vetëm që ka arritur të shpëtojë, por edhe të kthehet si më parë.

Aktualisht është duke vazhduar profesionin dhe dashurinë e tij të madhe për futbollin te Partizani. Të kuqtë postojnë një video së fundmi për të treguar se portieri është në riaftësim të plotë, ndërsa duket më në formë se kurrë edhe me pritjet e kryera. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: