Connect with Us

Doni të bëheni si Ronaldo? Ja çfarë duhet të hani/ Zbulohet dieta e portugezit

Seria A

Doni të bëheni si Ronaldo? Ja çfarë duhet të hani/ Zbulohet dieta e portugezit

Publikuar

-

Një nga çelësat e suksesit, që ka pasur Cristiano Ronaldo gjatë gjithë karrierës së tij në futboll, është mënyra e të ushqyerit. Kjo nënkupton një dietë të rreptë, që ylli portugez e zbaton me përpikëri. Këto ditë ai ka zbuluar diçka nga zakonet dietike, që zbaton aktualisht, në moshën 34-vjeçare. Futbollisti i Juventusit ha deri në gjashtë herë në ditë, ndërsa peshku është në bazë të dietës së tij. Peshku ton dhe ai merluc janë të preferuarit e pesë herë fituesit të “Topit të Artë”.

Në mesin e mishit spikat e dominon pula, të cilin e konsideron një ushqim magjik për shkak të përmbajtjes së lartë të proteinave dhe yndyrës së ulët. Për mëngjes, një opsion që zgjedh Cristiano Ronaldo është proshuta me djathë dhe kosi me pak yndyrë. Nëse nuk e ka përdorur më parë, ish-lojtari i Real Madridit do të hajë edhe avokado, si një meze e lehtë gjatë ditës. Dreka e parë mund të përbëhet nga pula dhe sallata, ndërsa e dyta mund të jetë me peshk ton, shoqëruar me sallatë, vezë dhe ullinj.

Për darkë do ta mbushë stomakun me mish, ose peshk, duke i ndarë ato në dy “seanca” të veçanta. Përveç kësaj, atij i pëlqen të flejë tetë orë në ditë dhe të marrë disa minuta sy gjumë gjatë ditës: deri në pesë. Sigurisht, këtë e kombinon me punën e shkëlqyer në palestër. Pishina dhe ushtrimet aerobike janë hobet e tij të preferuara për t’u relaksuar 100% fizikisht. /Telesport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Shoku i Elseid Hysajt bën gjestin e madh/ Restoranti i tij vihet në sherbim të mjekëve

Publikuar

-

Solidarizimi në këto ditë të vështira vazhdon. Arkadiusz Milik dhe e fejuara Jessica, kanë vendosur të shfrytëzojnë restorantin e tyre Food&Ball që kanë në vendlindje. Ai është mbyllur këto kohë, por sulmuesi i Napolit ka vendosur ta shfrytëzojë për trupat mjekësore të Katoëice në Poloni. Iniciativa ka qenë e Jessicas, e cila ka hedhur idenë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Berisha bën postimin me Cristiano Ronaldon/ Eros Grezda e ngacmon: Bëhu i fortë, mos qaj

Publikuar

-

Të gjithë tashmë janë izoluar në shtëpitë e tyre, për shkak të Koronavirusit dhe mundohen të gjejnë mënyra të ndryshme për të kaluar kohën. Ky izolim ka bërë që portieri i Kombëtares, Etrit Berisha të rikthehet të shikojë disa nga momentet e tij më të mira këtë sezon. Një moment është edhe ai në ndeshjen […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Propozim unik nga Italia/ Të anulohet kampionati, titulli t’i shkojë… mjekëve

Publikuar

-

Nga

Teksa Koronavirusi ka gjynjëzuar botën e sportit, një propozim unik vjen nga Italia. Të anulohet kampionati dhe titulli t’i dorëzohet Serxhio Matarella, presidentit të Republikës, në mënyrë që ky i fundit t’ia jap mjekëve dhe infermierëve. Ky është propozimi origjinal që vjen nga volejbolli i femrave në Itali. Kjo është ideja e një prej presidentëve […]

LEXO TE PLOTE