Connect with Us

Duro bën batuta me futbollistët: Jam më i mirë se mbrojtësit e Kukësit

Sport

Duro bën batuta me futbollistët: Jam më i mirë se mbrojtësit e Kukësit

Publikuar

-

Kukësi po zhvillon fazën përgatitore në Antalia, ndërkohë që sot në fushë kanë zbritur drejtuesit teknikë, të ndarë në dy skuadra. Shpëtim Duro ishte me uniformën blu, duke fituar ndeshjen ku përballë tij ishin ndihmësi Sero Noka e Jonuz Hallaçi.

Futbollistët e Kukësit kanë organizuar edhe një intervistë në përfundim të ndeshjes, aty ku trajneri Shpëtim Duro i është përgjigjur pyetjeve të futbollistëve. Vesel Limaj ishte në rolin e moderatorit, ndërkohë që nuk kanë munguar edhe ngacmimet.

“Skema e ekipit? E patë që ndeshja ishte pozitive për ne dhe dominuam nga fillimi deri në fund, duke qenë në avantazh. Ishim më të organizuar dhe unë luajta si qendërmbrojtës. Besoj se ato futbollistë që luajnë në rolin e qendërmbrojtësit te Kukësi e panë lojën time. Vendosi goli im fitoren e sotme. Ishte deciziv por edhe më i bukuri.

Nuk luaj me kondicion fizik por me mendim. Te kundërshtari vlen të përmendet forma shumë e mirë e Jonuz Hallaçit. Sero dhe Andi janë të rinj, me kondicion fizik por kishin probleme në mentalitetin e lojës.

Rikthim në moshën 60-vjeçare? Edhe pse jam 60 vjeç, kam bindje se me stërvitje intensive luaj më mirë se qendërmbrojtësit e Kukësit”, tha Duro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E çuditshme/ Koronavirusi “ndihmon” Borussian e Dortmundit! Ja motivi

Publikuar

-

Nga

Borussia Dortmund, ashtu si shumë skuadra të tjera në Gjermani, është kthyer të stërvitet në fushë. Sigurisht, rregulla strikte: maksimumi dy futbollistë, në distancë, nuk lejohet hyrja në dhomat e zhveshjes. Por, pauza ose ndalesa e detyruar dhe këto stërvitje të personalizuara mund t’i japin mundësi Marco Reus që të kthehet në fushë kur të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Shefi i arbitrave i drejtohet Edi Ramës: Duhet të keni më respekt për sportistët

Publikuar

-

Nga

Shefi i sektorit të arbitrave në FSHF Sokol Jareci i bëri apel kryeministrit Edi Rama që të ndihmojë klubet e futbollit në Shqipëri, ku njësoj si në të gjithë vendet e tjera të botës, ndërprerja e aktiviteteve sportive prej koronavirusit ka rritur dëmin financiar te klubet. Deklaratës së kreut të qeverisë se klubet e futbollit […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vangjeli: Çdo gjë do rregullohet, ja si e kaloj ditën

Publikuar

-

Nga

Kristi Vangjeli është një nga titullarët e padiskutueshëm të Tiranës këtë sezon. Në një prononcim të shkurtër për “Panorama Sport”, mbrojtësi i bardhebluve foli për situatën aktuale në shqipëri. Pranon se në këtë moment është shumë e vështirë për të folur për futboll, apo diçka tjetër veç Koronavirusit. “Situata duket tejet e vështirë dhe ne […]

LEXO TE PLOTE