Connect with Us

E kërkon gjithë Europa, ish-ylli i Kombëtares këshillon Kumbullën: Ja cilën skuadër duhet të zgjedhësh

Kombëtare

E kërkon gjithë Europa, ish-ylli i Kombëtares këshillon Kumbullën: Ja cilën skuadër duhet të zgjedhësh

Publikuar

-

Marash Kumbulla është një nga futbollistët më të kërkuar në merkaton e janarit. Të shumta janë klubet prestigjioze, që janë gati të paguajnë një shifër të lartë për ta pasur mbrojtësin 19-vjeçar në skuadër.

Shqiptari është dilemë për të ardhmen, ndërkohë që ish-futbollisti i njohur i kombëtares së Shqipërisë Fatmir Vata i sugjeron Marash Kumbullës që të pranojë të firmosë për Borusia Dortmundin.

Në një intervistë për median gjermane “Sportbuzzer”, Vata, i cili luajti për shumë vite në Gjermani, ku spikati me Arminia Bilefeldin, mendon se për talentin kuqezi Kumbulla është më e përshtatshme për të luajtur në futbollin gjerman, i cili do ta ndihmojë të rritet profesionalisht dhe teknikisht.

Marash-Kumbulla-Hellas-Verona-970x350

“Borusia Dortmundi do t’i përshtatej shumë. Nëse shkon atje do të hidhte hapin e duhur në karrierë. Aty ai do të ketë më shumë shanse për të luajtur sesa, bie fjala, te Mançester Junajtid. Ai duhet të shkojë menjëherë atje, sepse nuk ka kohë. Kumbulla është i madh në trup, i fortë në dyluftime dhe mund të përdoret në shumë pozicione. Ai është gjithmonë përpara dhe i rrezikshëm kur bëhet fjalë për standarte”, shprehet Vata.

Një tjetër arsye se përse 48-vjeçari dëshiron që Kumbulla të luajë në Gjermani lidhet me faktin se disa prej ish-lojtarëve më të mirë të kombëtares sonë, si: Ervin Skela, Altin Lala, Adrian Aliaj, etj u përshtatën shumë me Gjermaninë dhe futbollin gjerman.

dortmund

“Gjermania është vendi i duhur për shqiptarët. Unë, Ervin Skela dhe Altin Lala jemi ndjerë gjithmonë rehat këtu. Marashi ka një karrierë të gjatë përpara, të cilën duhet ta vazhdojë në Bundesligë”, përfundon Fatmir Vata.

Në fitoren e fundit kundër Xhenoas 2-1, agjentë të 10 klubeve të njohura europiane, si: Çelsi, Borusia Dortmund, Valencia e shumë të tjerë ndoqën paraqitjen e Marash Kumbullës. Ai është kthyer tashmë në futbollistin e kombëtares tonë më të kërkuar në merkaton e janarit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: