Connect with Us

Ekipi i zemrës humbi finalen e madhe, letra e babait për të birin tifoz bën xhiron e botës

La Liga

Ekipi i zemrës humbi finalen e madhe, letra e babait për të birin tifoz bën xhiron e botës

Publikuar

-

Atletico Madrid ka dalë i mundur nga sfida e Superkupës së Spanjës kundër Real Madrid. Lotaria e penalltive ka qenë fatale për Colchoneros.

Një zhgënjim i madh për lojtarët e Diego Simeone-s, por edhe për tifozët. Veçanërisht për një djalosh të ri, i cili, siç ka bërë të ditur Marca, ka marrë një mesazh special nga babai i tij.

Një letër që, pasi është publikuar në rrjetet sociale, ka bërë xhiron e internetit. Autori i letrës ka qenë Arius de Burgos, i cili ka shkruar:

“Kam dashur ta shkruaj këtë letër për djalin tim, sepse qante dhe i vinte turp të shkonte në shkollë pas humbjes së Atletico Madrid. Gonzalo, djalim im, të jesh tifoz i Atletico Madrid është e vështirë. Është shumë e lehtë të jesh tifoz i Real Madrid- it ose Barcelona-s”.

“Përgëzoi të gjithë rivalët në shkollë dhe mend se një ditë do të kemi revanshin tonë. Po të mos kishte qenë për Courtois, do të kishim fituar ne. Do të vuash shumë për Atelticio-n, por kur do të triumfojë, fitorja do të vlejë trefish”. /Telesport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: