Connect with Us

EKSKLUZIVE/ Teuta bën goditjen e madhe në merkato, arrin akordin me ish-sulmuesin e Partizanit

Sport

EKSKLUZIVE/ Teuta bën goditjen e madhe në merkato, arrin akordin me ish-sulmuesin e Partizanit

Publikuar

-

Shkodrani Rubin Hebaj, do të jetë afrimi i bujshëm i Teutës në merkaton e janarit. “CAN SPORT”, mëson ekskluzivisht, se palët kanë arritur akordin ditën e sotme, teksa mungojnë vetëm detajet e fundit për zyrtarizimin e transferimit.

22-vjeçari sezonin e shkuar ishte pjesë e Partizanit, por nuk arriti të linte gjurmë, duke u larguar drejt urkainasve te Vorskla Poltava. Edhe aventura në kampionatin ukrainas nuk shkoi ashtu siç pritej, teksa sulmuesi do të provojë një tjetër aventurë në Superligë. Pas Vllaznisë dhe Partizanit, Teuta pritet të jetë skuadra e tretë në Shqipëri e Hebajt.

Kujtojmë që ditën e sotme, durrsakët zyrtarizuan largimin e afrikanit Khalid, duke i hapur vendin sulmuesit shkodran. /CNA.AL

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: