Connect with Us

Fantastike/ Rashica do të transferohet te një klub gjigant, do të zëvendësojë një super lojtar

BundesLiga

Fantastike/ Rashica do të transferohet te një klub gjigant, do të zëvendësojë një super lojtar

Publikuar

-

“BVBBuzz”, medie e afërt me Borussia Dortmund raporton se klubi verdhezi ka identifikuar pasuesin e Jado Sancho. Anglezi pritet të largohet nga nënkampionët e Gjermanisë dhe këta të fundit po punojnë për të gjetur pasuesin ideal të tij. I pari në listë është ylli i Kosovës, që luan te Werder Bremen, Milot Rashica.

“Rashica ka tërhequr vëmendjen e klubeve nga e gjithë bota, ku përveç Dortmundit, për të janë të interesuara edhe klube nga Premier League. Paraqitjet e tij me Werder Bremenin dhe sidomos perfomanca në ndeshjet kundër Bayern Munich janë një shembull i shkëlqyeshëm se çfarë mund t’i sjellë kësaj skuadre”, skruan mediumi gjerman.

Në mos merkaton e janarit, largimi i Jadon Sancho nga Dortmundi gjatë verës është i sigurt, ndërsa Rashica pritet të jetë ai që do të zërë vendin e anglezit te verdhezinjtë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

VIDEO/ Stërvitje e veçantë për Tomas Myler, e ndjek nga mbrapa një … kalë

Publikuar

-

Nga

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Tomas Myler është mjaft i njohur për tipin e tij mjaft sportiv, teksa herë pas here poston foto dhe video të shumta gallatë dhe që bëjnë ta duan më shumë fansat. Vetëm pak ditë më parë klubi i Bajernit i rinovoi kontratën deri në vitin 2023 Mylerit, i cili është […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

“Ndoshta mund të rikthehem”, ish-futbollisti i Bayernit pendohet që u largua

Publikuar

-

Nga

Vetëm një vit pasi vendosi të varë këpucët në gozhdë, ish-sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Arjen Roben nuk është i bindur krejtësisht për zgjedhjen e bërë dhe po shqyrton mundësinë të rikthehet në fushën e blertë. Holandezi u largua nga futbolli në fund të sezonit të kaluar, pas një karrierë 10 vjeçare me Bajernin, si […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ministria e Punës në Gjermani: Të luhet futboll me maskë, ndalet loja nëse bie në tokë

Publikuar

-

Nga

Gjermania është vendi i cili e ka marrë me seriozisht idenë e kthimit në fushën e lojës për të mbyllur kampionatet profesioniste në vend. Skuadrat në Gjermani prej javësh janë stërvitur individualisht e tani edhe në grup, pasi synimi është që të zbresin në fushë më 9 maj. Por shteti po tregohet shumë i kujdesshëm […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: