Connect with Us

Fitoi Superkupën, Toni Kros tallet keq me Atletikon

La Liga

Fitoi Superkupën, Toni Kros tallet keq me Atletikon

Publikuar

-

Toni Kros bën ironi dhe tallet me Atletikon e Madridit. Mesfushori gjerman thotë se t’i luash finalet kundër tyre është gjithmonë bukur, sepse fituesi dihet. Ai e vlerësoi maksimalisht skuadrën për performancën që bëri dhe për faktin se luan me 5 mesfushorë.

toni kros

Gjermani fillimisht postoi një foto në rrjetet sociale, duke treguar lumturinë për fitoren e Superkupës së Spanjës. “Po mendohesha nëse duhet të postoja një foto pas fitores, por tani jam 30 vjeç dhe çdo trofe që fitoj është shumë i rëndësishëm dhe duhet numëruar”, shkroi gjermani.

“Në fund të fundit është gjithmonë bukur t’i luash finalet kundër Atletikos së Madridit. Ata bënë një ndeshje më të mirë sesa ajo ndaj Barcelonës. Në pjesën e parë e kishim të vështirë, por në të dytën luajtëm më mirë. Gjithmonë është e vështirë të luash ndaj tyre, por edhe bukur…”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: