Connect with Us

Futbollisti flokë shkurre/ Interi surprizon Juventusin, i rrëmben objektivin e merkatos

Seria A

Futbollisti flokë shkurre/ Interi surprizon Juventusin, i rrëmben objektivin e merkatos

Publikuar

-

Interi dhe Juventusi po duelojnë këtë sezon jo vetëm për titullin në Serie A, por edhe në merkato. Pas Dejan Kulusevskit, i cili në fund la thatë zikaltrit dhe u transferua te “Zonja”, beteja e radhës mes dy gjigantëve të Serisë A do të jetë për yllin e Man. United, Tahith Chong.

20-vjeçari nuk ka pranuar të rinovojë me “Djajtë e Kuq” dhe në fund të sezonit do të largohet falas. Juventusi i ka ofruar holandezit 2 milionë euro në sezon fillimisht, rreth 30 mijë euro në javë, por së fundmi Interi është futur seriozisht në garë për yllin e “Djajve të Kuq” dhe kërkon të hakmerret në këtë mënyrë ndaj Juventusit.

Thuhet se oferta e ziklatërve është më e mirë se ajo e bardhezinjve, por ende nuk bëhet e ditur. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: