Connect with Us

Hysaj shkakton penallti, Gatuzo futet në fushë

Seria A

Hysaj shkakton penallti, Gatuzo futet në fushë

Publikuar

-

Elseid Hysaj po arrin të gjejë minuta të mjaftueshme me skuadrën e Napolit që pas ardhjes së Gatuzos. Mbrojtësi shkodran ishte titullar edhe sot kundër Peruxhias në Kupë, ku në limitet e pjesës së parë ka shkaktuar një penallti.

Pas krosimit në zonë, Hysaj ka devijuar fillimisht me këmbë dhe më pas topi iu përplas në dorë. Kjo ka shkaktuar konfuzion të madh te arbitri i cili ka vrapuar në drejtim të sistemit “VAR” por që sërish ka mbetur i paqartë.

Ai është kthyer disa herë për të parë pamjet në monitor dhe nuk ka qenë i bindur në vendimin që do të jepte, teksa edhe pas rikthimit në fushë ka kërkuar ndihmë nga asistentët e tij duke komunikuar me anë të kufjeve.

Kështu, në përfundim vendosi të jepte penallti teksa Iemelo e mori përsipër ekzekutimin e saj duke e humbur.

Ospina i kuptoi krahun futbollistit dhe e ndali penalltinë, për të mbajtur skuadrën në avantazhin e dy golave në pjesë të parë, ku të dy golat u shënuan nga Insinje me penallti. Rezultati nuk ndryshoi as në pjesën e dytë dhe Napoli me fitoren 2-0 siguroi një vend në çerekfinalen e Kupës së Italisë ku pret fituesen e çiftit Kremoneze-Lacio.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Gaboi në derbin ndaj Romës, shikoni çfarë i bëjnë lojtarë e Kombëtares Strakoshës

Publikuar

-

Nga

Nuk ishte një ndeshje nga ato perfektet që zakonisht Tomas Strakosha i bën në Serinë A. Gardiani i Kombëtares shqiptare gaboi në momentin kur Lacio e tij pësoi golin e parë në derbi ndaj Romës. Bardhekaltërit arritën të barazonin rezultatin, megjithatë seria e 11 fitoreve radhazi u ndal pasi nuk shkuan më shumë se barazimi […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Agjenti zbulon të ardhmen e Hysajt, ja çfarë do të ndodhë me shqiptarin

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj me ardhjen e Gatuzos ka nisur të luajë dhe arrijë nivelin e tij të zakonshëm. Mbrëmjen e kaluar ylli i kombëtares sonë dhuroi një ndeshje mjaft të mirë edh pse përballë kishte një nga kundërshtarët më të frikshëm të botës, Kristiano Ronaldon. Sakaq, e ardhmja e tij te Napoli është akoma në dyshim, […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Fantastik Hysaj, shikoni vlerësimin e jashtëzakonshëm që i bëjnë mediat italiane

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj diti se si të reagojë pas kartonit të kuq në Kupën e Italisë kundër Lacios dhe për një natë u rikthye ai i kohëve të Mauricio Sarrit, ndonëse natën e djeshme në “San Paolo”, trajnerin shumë të dashur për të e kishte si kundërshtar. Gjithsesi, mbrojtësi i djathtë bëri një ndeshje të madhe, […]

LEXO TE PLOTE