Connect with Us

Jo vetëm Muriqi, një tjetër futbollist shqiptar do të bashkohet me Fenerbahçen

Sport

Jo vetëm Muriqi, një tjetër futbollist shqiptar do të bashkohet me Fenerbahçen

Publikuar

-

Pas Vedat Muriqit, i cili është shndërruar në një lider te Fenerbahçe, një tjetër futbollist shqiptar pritet t’i bashkohet skuadrës turke.

Bëhet fjalë për Mërgim Berishën, djaloshin e talentuar i cili ka shpërthyer në futbollin austriaak duke luajtur me të rinjtë e RB Salcburg apo i dhënë huazim në skuadra të tjera nga ky klub. Futbollisti i cili është ndjekur nga Shqipëria dhe Kosova, ka zgjedhur që për momentin të përfaqësojë Gjermaninë me të cilën ka luajtur me ekipin U21.

Drejtues të klubit austriak bënë të ditur se Fenerbahçe kishte shprehu interes konkret dhe në ditët në vijim mund të kishte të reja sa i përket transferimit të Berishës në kampionatin turk.

Fenerbahçe aktualisht po përballet me disa probleme të vogla ekonomike dhe nuk mund të bëjë shpenzime të mëdha në merkato ndaj po përpiqet të investojë te të rinjtë. Ata shohin Berishën si një lojtar i cili do të ndihmonte Muriqin të merrte frymë më lirisht në momentet më të ngjeshura të sezonit duke luajtur si qendërsulmues.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: