Connect with Us

Kupa e Italisë/ Fitore e thellë e Lazios, derbi shqiptarësh në çerekfinale

Seria A

Kupa e Italisë/ Fitore e thellë e Lazios, derbi shqiptarësh në çerekfinale

Publikuar

-

Çerekfinale shqiptarësh në Kupën e Italisë.

Lazio e Thomas Strakoshës ka siguruar kalimin në raundin e 1/8-ave të Kupës, teksa ka mposhtur pastër 4-0 Cremonese. Golat e Patric e Parolo në pjesën e parë i dhanë një gjysmë bilete kryeqytetasve.

Ndërkohë që me rikthimin në fushë, shënuan Immobile dhe Bastos, duke i dhënë kualifikimin të kaltërve që në raundin tjetër sfidon Napolin e Elseid Hysaj.

Shkodrani ishte titullar në fitoren e jugorëve të arritur ditën e sotme, 2-0 ndaj Perugia dhe në takimin e radhës do të sfidojë shokun e tij te kombëtarja shqiptare, Strakoshën. Ky i fundit e pa nga stoli fitoren me “poker” të skuadrës së tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në djall koronavirusi, Napoli dhe Juventusi nisin garën për Vedat Muriqin

Publikuar

-

Nga

Klubi i Fenerbahçes nuk ka vendosur nëse do të shesë apo jo Vedat Muriqin në verë. Por nëse do të nxjerrë në shitje sulmuesin e Kosovës, është e sigurt se për të nuk do të mungojnë ofertat. Sipas mediave në Turqi, disa nga klubet më të njohura në botë janë tashmë në garë për futbollistin […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Vështirë të rifillojë kampionati”, Etrit Berisha: Ju tregoj situatën në qytetin tim

Publikuar

-

Nga

Portieri i Kombëtares Etrit Berisha, ndodhet i izoluar prej disa javësh në Itali, për shkak të pandemisë së Koronavirusit. Në një prononcim në “skype” nga shtëpia, për emisionin “Sport Total”, gardiani shqiptar ka folur për këtë situatë të jashtëzakonshme, duke iu bërë apel të gjithë shqiptarëve që të qëndrojnë në shtëpi, pasi kjo e vetmja […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Italia në kaos/ Igali Tare nuk e ka problem, gati të heq dorë nga rroga

Publikuar

-

Drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, ka dhënë një intervistë për “Sport1”. Tema e parë kishte të bënte me shkurtimin e rrogave të futbollistëve përballë emergjencës aktuale. “Duhet ende ta mendojmë. Futbollistët tanë janë në kontakt mes tyre, por nuk kemi biseduar ende. Por, e mendoj dhe se shumë shpejt edhe ne drejtuesit dhe stafi […]

LEXO TE PLOTE