Connect with Us

Kupa e Italisë/ Lukaku i papërmbajtshëm, Interi kalon në çerekfinale

Seria A

Kupa e Italisë/ Lukaku i papërmbajtshëm, Interi kalon në çerekfinale

Publikuar

-

Interi kalon në çerekfinalen e Kupës së Italisë pasi ka mposhtur 4-1 Cagliari-n në San Siro dhe aty do të ndeshet me Atalantën ose Fiorentinën.

Ishte një ndeshje e lehtë për ziklatrit që gjetën golin e avantazhit me anë të Romelu Lukakut që në minutën e 1’ të takimit. Valero ka dyfishuar në mesin e pjesës së parë.

Pas pushimit, Lukaku ka shënuar golin e dytë personal përpara se Olivia t’i jepte një fije shprese miqve.

Megjithatë, Ranocchia ka shënuar golin e katërt të Interit duke vulosur një fitore të rehatshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Në Itali nuk e kuptojnë si luhet futbolli për nder të viktimave, ja çfarë shkruajnë për deklaratën e Tares

Publikuar

-

Nga

Italian ende nuk po sheh dritë në fund të tunelit, teksa numri i të prekurve nga Covid-19 vijon të mbetet i lartë, ashtu si edhe viktimat që po shkaktohen nga ky virus vdekjeprurës. Një situatë e tillë ka sjellë kaos në jetën sociale dhe në botën e sportit, ndërsa këta të fundit po mundohen të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Deklaratë e fortë nga Italia/ “Rrahmani është fantastik, por lideri i Veronës është Kumbulla”

Publikuar

-

Verona padyshim ka qenë surpriza e këtij sezoni në Serie A dhe një meritë e madhe këtu i takon dyshes shqiptare, Rrahmani dhe Kumbulla, të cilët kanë garantuar siguri absolute në prapavijë. Të mbrojtësat kanë përfunduar në qendër të vëmendjes së klubeve të tjera, teksa Rrahmani hodhi firmën e tij për Napolin në merkaton e […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Verona nuk pyet për krizën, i rrit çmimin Marash Kumbullës

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla padyshim është një nga zbulimet më të mëdha në Serie A këtë sezon, teksa po tregon paraqitje të shkëlqyera me Veronën. Pikërisht për shkak të këtyre paraqitjeve, në gjurmët e futbollistit janë vënë disa ekipe të mëdha, që kërkojnë ta marrin shqiptarin. Skuadra si Çelsi, Interi, Napoli, Evertoni, Lajpcigu dhe Fiorentina e ndjekin […]

LEXO TE PLOTE