Connect with Us

La me “gisht në gojë” Greqinë, talenti shqiptar merr një superlajm

Kombëtare

La me “gisht në gojë” Greqinë, talenti shqiptar merr një superlajm

Publikuar

-

Emiliano Bullari ka qenë një nga temat më të nxehta mes Greqisë dhe Shqipërisë. Fqinjët kanë bërë gjithçka për t’ia marrë kuqezinjëve këtë sulmues që është premtues, por pa ia dalë dot, duke ngelur me “gisht në gojë”.

Bullari do të kthehej menjëherë si protagonist te Shqipëria U-21 me atë gol në sekondat e fundit, teksa do të barazonim 2-2 në transfertë me rezultatin 2-2 ndaj Turqisë. U mendua se do të kishte një hakmarrje nga klubi i Olimpiakosit për këtë vendim të tijin, por kjo gjë duket se nuk ka ndodhur.

I njohur ndryshe edhe si lojtari i rekordeve, pasi për herë të parë Alban Bushi do të thërriste një lojtar 17-vjeçar te Shqipëria U-21. Aktualisht Bullari është pjesë e  Olimpiakosit U-21 ku në 2 ndeshjet e fundit ka shënuar 4 gola. Puna e mirë ka marrë shpërblimin e merituar teksa është ftuar nga skuadra e parë greke në takimin e nesërm që do të ketë për Kupë kundër Kallamata.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Duka: Dy zyrtarë të FSHF-së janë infektuar me koronavirus

Publikuar

-

Nga

Si në shumë botën, Koronavirusi ka prekur në anën financiare edhe futbollin në Shqipëri, që tashmë është në vështirësi të mëdha. FSHF-ja ka dalë hapur ku ka kërkuar ndihmë nga qeveria shqiptare, për tu përfshirë edhe sektori i sportit në paketën e kompesimit, pasi rrezikohet falimentimi. Megjithatë qeveria, ende nuk e ka reaguar për këtë. […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Befason Jasir Asani: Ja me cilën kombëtare dua të luaj

Publikuar

-

Nga

Jasir Asani ka folur për “Fan Zone” ditën e sotme, ku ka folur për situatën në të cilën ndodhet e gjithë bota. Asani është shprehur se më shumë se të gjithë te Partizani, flet me Hoxhën. Gjithashtu ish-sulmuesi i Partizanit është shprehur se do ta pranonte Shqipërinë, nëse i vjen një ftesë. “Është një situatë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Përkrah Ronaldos, Edi Ramën e vendosin në faqen e parë të gazetës së madhe sportive në Itali

Publikuar

-

Nga

Gjesti human i dërgimit të 30 mjekve dhe infermierëve shqiptar në Itali për të ndihmuar fqinjët italianë në këto ditë të vështira të pandemisë së Koronavirusit, duket se ka nxitur edhe mediat sportive për t’i bërë jehonë lajmit, teksa të shumta kanë qenë elozhet për shqiptarët dhe në veccanti për kryeministrin Rama. Ky i fundit […]

LEXO TE PLOTE