Connect with Us

Merkato/ Shaqiri afër transferimit te gjiganti i Serisë A, por në fund ndodh e papritura

Premier Liga

Merkato/ Shaqiri afër transferimit te gjiganti i Serisë A, por në fund ndodh e papritura

Publikuar

-

Xherdan Shaqiri ka qenë shumë pranë transferimit te Roma këtë mrkto, por në fund gjithçka dështoi pas dëmtimit të Nicolo Zaniolo ndaj Juventusit, të dielën në darkë.

Gianluca Di Marzio zbulon se ishte arritur marrëveshja mes palëve për transferimin e futbollistit me origjinë shqiptare në kryeqytetin e Italisë. Shaqiri do të huazohej te Roma deri ën fund të sezonit, por dëmtimi i Zaniolols prishi planet e Romës.

Pas dëmtimit të rëndë të yllit të tyre, verdhezinjtë duan me patjetër një sulmues, ndaj po mendojnë edhe shkëmbimin kokë më kokë me Interit. Roma i ofron zikaltërve mbrojtësin Leonardo Spinazzola, në këmbim të sulmuesit Matteo Politano. Zyrtarizimi i kësaj marrëveshjeje pritet të bëhet shuëm shpejt.

Përsa i përket Shaqirit, ai do të vazhdojë të paktën deri në fund të ketij sezoni me Liverpool-in. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Ish-ylli i Barcelonës po shkëlqen këtë sezon, i habit të gjithë me deklaratën e tij/ Mund të shisja drogë…

Publikuar

-

Ylli i Premier Leagues, Adama Traore, ka treguar historinë e tij të dhimbshme të fëmijërisë. Sulmuesi i krahut ka treguar për fëmijërinë e tij dhe kohën kur ishte në Barcelonë. Ai ka treguar se kur ishte në Spanjë mund të bëhej pjesë e getove dhe të shiste drogë. “Unë, vëllaim im dhe disa shokë domenikianë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Perez “heq qafe” dështakun e madh dhe përgatit 126 milionë euro për yllin e Liverpoolit

Publikuar

-

Real Madridi beson se mund ta joshë Mohamed Salah, që ta lërë Liverpool për një marrëveshje 126 milionë euro. Të paktën kështu pretendon “El Desmarque”, një media pranë klubit të bardhë. Sulmuesi egjiptian ka qenë prej kohësh i lidhur me “Los Blancos”. Në “Santiago Bernabeu”, atë e shohin si një alternativë më të lirë se […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Katon i kuq, penallti dhe 3 gola/ Guardiola dhe djemtë e tij dalin me kokën lartë nga “Bernabeu”

Publikuar

-

Manchester City ka arritur një fitore shumë të rëndësishme në “Santiago Bernabeu” ndaj Real Madrid, duke hedhur një hap të sigurt drejt çerekfinaleve të Champions League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola triumfoi 2-1 në Madrid, duke përmbysur disavantazhin pas golit të Isco. Gabriel Jesus dhe De Bruyne me 11-metërsh i dhanë fitoren “Citizens” në […]

LEXO TE PLOTE