Connect with Us

Merkel e “dashuruar” me futbollistin gjerman, e fton në zyrë bashkë me gruan e tij

Sport

Merkel e “dashuruar” me futbollistin gjerman, e fton në zyrë bashkë me gruan e tij

Publikuar

-

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka pritur në zyrën e saj legjendën e kombëtares gjermane, Bastian Schweinsteiger bashkë me gruan e tij, Ana Ivanovic.

“Bild” tregon se kampioni i botës është shumë i lidhur me “Zonjën e Hekurt”. Takimin e ka konfirmuar edhe një zëdhënës i qeverisë gjermane.

“Unë mund të konfirmoj që Ana Ivanović dhe Bastian Schweinsteiger ishin me të sot, me ftesë të Kancelarës për një takim. Unë kërkoj mirëkuptimin tuaj që, si gjithmonë, nuk do të jap ndonjë informacion të mëtejshëm gjatë takimeve të tilla konfidenciale”, thuhet në këtë njoftim nga zëdhënësi i qeverisë.

Schweinsteiger dhe Merkel mbajnë kontakte të rregullta, që nga koha kur ai ishte lojtar i kombëtares. Madje, ata kanë shkëmbyer edhe numrat e tyre. Kur mesfushori vari “këpucët në gozhdë”, Kancelarja ishte ndër të parët që e uroi dhe falënderoi për atë që kishte dhënë në fushën e lojës.

Bastian është ndër të paktët lojtarë apo ish-lojtarë që ka marrëdhënie të ngushtë me Merkel. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: