Connect with Us

Merkel e fiksuar me legjendën e futbollit, shikoni çfarë bën kancelarja gjermane

BundesLiga

Merkel e fiksuar me legjendën e futbollit, shikoni çfarë bën kancelarja gjermane

Publikuar

-

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel ka pritur në zyrën e saj legjendën e Gjermanisë, Bastian Schweinsteiger dhe gruan e tij, Ana Ivanovic.

“Bild” njofton se Kampioni i Botës është shumë i lidhur me Zonjën e Hekurt. Takimin e ka konfirmuar edhe një zëdhënës i qeverisë së shtetit gjerman.

 

 

“Unë mund të konfirmoj që Ana Ivanović dhe Bastian Schweinsteiger ishin me të sot, me ftesë të Kancelarës për një takim. Unë kërkoj mirëkuptimin tuaj që, si gjithmonë, nuk do të jap ndonjë informacion të mëtejshëm gjatë takimeve të tilla konfidenciale”, thuhet në njoftim.

Schweinsteiger dhe Merkel mbajnë kontakte të rregullta. Në ekipin kombëtar, Schweinsteiger ishte gjithmonë një kontakt për Kancelaren kur vizitonte ekipin. Të dy gjithashtu kanë shkëmbyer numrat e tyre.

Kur Bastian njoftoi fundin e karrierës së tij në klubin amerikan Chicago Fire vitin e kaluar, Merkel ishte një nga të parat që regjistroi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ylli i Dortmundit bën postimin epik/ Ja si do dukemi pas karantinës (foto)

Publikuar

-

E gjithë bota është paralizuar tashmë nga Coronavirusi dhe shumica e shteteve janë në izolim, me njerëzit që janë të vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre. Shumë njerëz, mes tyre edhe futbollistë kanë preferuar t’i qethin flokët e tyre krejtësisht, në mungesë të një berberi, pasi edhe këta të fundit i kanë mbyllur sallonet e tyre. […]

LEXO TE PLOTE