Connect with Us

Ndryshon renditja/ Ja 20 klubet me të pasura në botë

BundesLiga

Ndryshon renditja/ Ja 20 klubet me të pasura në botë

Publikuar

-

Ashtu si çdo vit, “Deloitte Football Money League” ka publikuar listën me 20 klubet e futbollit më të pasura në botë, ku përfshihen të ardhurat që lidhen me merkaton, të ashtuquajturat fitime kapitale, sid he të ardhurat nga shitja e biletave, të drejtat televizive dhe aktivitetet tregtare për sezonin 2018/19.

Në vend të parë qëndrojnë dy gjigantë e Spanjës, Barcelona me 840 milionë euro dhe Real Madridi me 757 milionë euro. Në listën me 20 ekipe, nga Serie A në 10 vendet e para është vetëm Juventusi që renditet i 10-ti me 459 milionë euro.

Më poshtë po ju njohim me listën e plotë:

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Borussia Dortmund “thyen” karantinën, ekipi kthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Borussia e Dortmundit “thyen” karantinën. Lojtarët verdhezi do të rillojnë stërvitjen nesër. Për të shmangur çdo rrezik në lidhje me përhapjen e Koronavirus, futbollistët qëdrejti do të ushtrohen në grupe të vogla (nga dy), duke punuar në aspektin fizik. Futbollisti gjerman Emre Can është shprehur i kënaqur që ka zbritur në fushën e blertë. “Në […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Çmenduri/ Neuer braktis Bayern-in, ja destinacioni i ri i super portierit

Publikuar

-

Ditët e fundit ka nisur shumë në media që të flitet për merkaton e verës, ku priten shumë lëvizje të bujshme. “Bild” ka publikuar një lajm të çmendur së fundmi, teksa raporton se Manuel Neuer do të largohet nga Bayern. Sipas prestigjiozes gjermane, portieri do të firmsoë me Chelsean në verë. Do të ishte padyshim […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ylli i Dortmundit bën postimin epik/ Ja si do dukemi pas karantinës (foto)

Publikuar

-

E gjithë bota është paralizuar tashmë nga Coronavirusi dhe shumica e shteteve janë në izolim, me njerëzit që janë të vetëkarantinuar në shtëpitë e tyre. Shumë njerëz, mes tyre edhe futbollistë kanë preferuar t’i qethin flokët e tyre krejtësisht, në mungesë të një berberi, pasi edhe këta të fundit i kanë mbyllur sallonet e tyre. […]

LEXO TE PLOTE